понеділок, 2 вересня 2024 р.

Адаптація дитини до садочка

При вступі в дошкільний навчальний заклад всі діти проходять через адаптаційний період. Адаптація - це складний процес пристосування організму, який відбувається на різних рівнях: соціальному, фізіологічному, психологічному.Психологи розрізняють три ступеня адаптації дитини до дитячого садка: легку, середню і важку. Розглянемо їх більш детальніше:· При легкій адаптації поведінка дитини нормалізується протягом місяця. Апетит досягає звичайного рівня вже до кінця першого тижня, сон налагоджується через 1-2 тижні. Гострих захворювань не виникає.· Під час адаптації середньої тяжкості сон і апетит відновлюються через 20-40 днів, протягом місяця настрій може бути нестійким. Емоційний стан дитини нестабільний. Однак при підтримці дорослого дитина проявляє пізнавальну і поведінкову активність, легше звикає до нової ситуації.· Важка адаптація призводить до тривалих і важких захворювань. У дитини переважають агресивно-руйнівні реакції (руховий протест, агресивні дії); активний емоційний стан (плач, обурений крик); або відсутня активність при більш-менш виражених негативних реакціях (тихий плач, пригніченість, напруженість).

Протікання адаптаційного періоду залежить від таких факторів:1. Вік.2. Стан здоров'я.3. Рівень розвитку.4. Уміння спілкуватися з дорослими і однолітками.5. Сформованість предметної та ігрової діяльності.6. Наближеність домашнього режиму до режиму дитячого садка.

Найчастіші причини важкої адаптації:1. Відсутність в сім'ї режиму, що збігається з режимом дитячого садочка.2. Наявність у дитини своєрідних звичок.3. Невміння зайняти себе іграшкою.4. Несформованість елементарних культурно-гігієнічних навичок.5. Відсутність досвіду спілкування з малознайомими людьми.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ, ЯК МОЖНА ДОПОМОГТИ СВОЇЙ ДИТИНІ В ПЕРІОД АДАПТАЦІЇ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА?

1. По можливості розширювати коло спілкування дитини, допомогти їй подолати страх перед незнайомими людьми, звертати увагу дитини на дії і поведінку сторонніх людей, висловлювати позитивне ставлення до них.2. Допомогти і розібратися в іграшках: використовувати сюжетний показ, спільні дії, залучати дитину в гру.3. Розвивати наслідуваність в діях: «політаємо, як горобці, пострибаємо як зайчики».4. Вчити звертатися до іншої людини, ділитися іграшкою, жаліти.5. Не висловлювати жалю про те, що доводиться віддавати дитину в дитячий садок. Деякі батьки бачать, дитина недостатньо самостійна в групі, наприклад, не привчена до горщика. Вони лякаються і перестають водити її в дитячий садочок. Це відбувається тому, що дорослі не готові відірвати дитину від себе.6. Привчати до самообслуговування, заохочувати спроби самостійних дій.

У період адаптації важливо попереджати можливість втоми або перезбудження, необхідно підтримувати врівноважену поведінку дитини. Для цього не відвідуйте людних місць, не перевантажуйте дитину новою інформацією, підтримуйте вдома тиху та спокійну обстановку.Швидше за все, ваша дитина прекрасно впорається зі змінами в житті. Завдання батьків - бути спокійними, терплячими, уважними і турботливими. Радіти при зустрічі з дитиною, говорити привітні фрази: я за тобою скучила; мені добре з тобою. Обіймайте малюка якомога частіше!

Немає коментарів:

Дописати коментар