понеділок, 2 вересня 2024 р.

Адаптація дитини до садочка

При вступі в дошкільний навчальний заклад всі діти проходять через адаптаційний період. Адаптація - це складний процес пристосування організму, який відбувається на різних рівнях: соціальному, фізіологічному, психологічному.Психологи розрізняють три ступеня адаптації дитини до дитячого садка: легку, середню і важку. Розглянемо їх більш детальніше:· При легкій адаптації поведінка дитини нормалізується протягом місяця. Апетит досягає звичайного рівня вже до кінця першого тижня, сон налагоджується через 1-2 тижні. Гострих захворювань не виникає.· Під час адаптації середньої тяжкості сон і апетит відновлюються через 20-40 днів, протягом місяця настрій може бути нестійким. Емоційний стан дитини нестабільний. Однак при підтримці дорослого дитина проявляє пізнавальну і поведінкову активність, легше звикає до нової ситуації.· Важка адаптація призводить до тривалих і важких захворювань. У дитини переважають агресивно-руйнівні реакції (руховий протест, агресивні дії); активний емоційний стан (плач, обурений крик); або відсутня активність при більш-менш виражених негативних реакціях (тихий плач, пригніченість, напруженість).

Протікання адаптаційного періоду залежить від таких факторів:1. Вік.2. Стан здоров'я.3. Рівень розвитку.4. Уміння спілкуватися з дорослими і однолітками.5. Сформованість предметної та ігрової діяльності.6. Наближеність домашнього режиму до режиму дитячого садка.

Найчастіші причини важкої адаптації:1. Відсутність в сім'ї режиму, що збігається з режимом дитячого садочка.2. Наявність у дитини своєрідних звичок.3. Невміння зайняти себе іграшкою.4. Несформованість елементарних культурно-гігієнічних навичок.5. Відсутність досвіду спілкування з малознайомими людьми.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ, ЯК МОЖНА ДОПОМОГТИ СВОЇЙ ДИТИНІ В ПЕРІОД АДАПТАЦІЇ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКА?

1. По можливості розширювати коло спілкування дитини, допомогти їй подолати страх перед незнайомими людьми, звертати увагу дитини на дії і поведінку сторонніх людей, висловлювати позитивне ставлення до них.2. Допомогти і розібратися в іграшках: використовувати сюжетний показ, спільні дії, залучати дитину в гру.3. Розвивати наслідуваність в діях: «політаємо, як горобці, пострибаємо як зайчики».4. Вчити звертатися до іншої людини, ділитися іграшкою, жаліти.5. Не висловлювати жалю про те, що доводиться віддавати дитину в дитячий садок. Деякі батьки бачать, дитина недостатньо самостійна в групі, наприклад, не привчена до горщика. Вони лякаються і перестають водити її в дитячий садочок. Це відбувається тому, що дорослі не готові відірвати дитину від себе.6. Привчати до самообслуговування, заохочувати спроби самостійних дій.

У період адаптації важливо попереджати можливість втоми або перезбудження, необхідно підтримувати врівноважену поведінку дитини. Для цього не відвідуйте людних місць, не перевантажуйте дитину новою інформацією, підтримуйте вдома тиху та спокійну обстановку.Швидше за все, ваша дитина прекрасно впорається зі змінами в житті. Завдання батьків - бути спокійними, терплячими, уважними і турботливими. Радіти при зустрічі з дитиною, говорити привітні фрази: я за тобою скучила; мені добре з тобою. Обіймайте малюка якомога частіше!

Діти та ґаджети

👨‍💻 📱🖥💻

Погодьтеся, в сучасному світі дитина знайомиться з гаджетами (телефоном, планшетом, ноутбуком і т.д.) у досить ранньому віці. І начебто нічого страшного, навіть зручно, дитина зайнята, не заважає, не кричить, не просить погуляти, але… таке проведення часу несе безліч негативних наслідків - давайте розберемося!

👉 По-перше, дитина перестає цікавити чимось, крім як гаджет (він витісняє всі «реальні» заняття: малювання, ліплення, ігри, всі стають не цікавим, сірим і непривабливим).

👉У випадку ігор «стрілялок», які дуже подобаються хлопчикам, у дитини притуплюються такі якості як співпереживання, жаль, стирається грань реальності, а також норми та насильства. 

👉Дитина звикає до того, що «напружуватися» не потрібно, достатньо натиснути кнопку і все - віртуальний світ надає купу яскравих розваг. Навіщо докладати зусиль? Але в житті так не буває☝️

👉Часто гаджет замінює і живе спілкування, дитина віддасть перевагу грі в телефоні, ніж грати на вулиці з друзями.

👉Дитина, як правило, з часом вимагає у батьків гаджет, що породжує істерики, сварки з батьками, підвищення агресивності. 

І це лише маленька частина другої сторони медалі…

Я б рекомендувала якомога довше відтягувати знайомство з гаджетами ... Нехай дитина ліпить, малює, конструює, танцює і найголовніше проводить час зі своїми батьками, якісно! Адже ніякий гаджет цього не замінить ☝️